Spółka z o.o. komandytowa 2016

Prowadzenie niektórych form działalności wiąże się z pewnymi wadami lub zaletami. Chociaż prowadzenie spółki z o.o. to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw, ma pewną wadę. Zysk spółki zostaje podwójnie opodatkowywany, zarówno podatkiem PIT, a także CIT. Nie jest to korzystne dla finansów firmy, lecz możliwe do uniknięcia. Jest wiele kreatywnych sposobów na podwójne opodatkowanie w spółce z o.o. Jednym z uniwersalnych sposobów jest utworzenie połączenia spółek. Składa się ono z spółki komandytowej oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Uniknięcie podwójnego opodatkowania w spółce z o.o. komandytowej jest możliwe dzięki temu, że wspólnicy spółki z o.o. stają się komandytariuszami w spółce komandytowej, natomiast spółka z o.o. (jako osoba prawna) komplementariusze spółki komandytowej. Dzięki takim zależnością firm wspólnicy posiadają ograniczoną odpowiedzialność, natomiast nie płacą podwójnego opodatkowania. Zysk uzyskany przez spółki trafia w większości do komandytariuszy jest opodatkowywany tylko podatkiem PIT. Natomiast mniejsza część zysku trafia do spółki z o.o., gdzie zostaje podwójnie opodatkowana.

Prowadzenie spółki z o.o. komandytowej umożliwia zmniejszenie zobowiązań podatkowych w spółce z o.o. Jednak trzeba się liczyć z tym, że również utworzenie takiego połączenia nie będzie łatwe. Powstaje ono bowiem z połączenia dwóch spółek, tak więc ich posiadacze będą musieli założyć dwie spółki. To podwójny problem na który może poradzić nasza usługa. Specjalizujemy się w zakładaniu spółek, dlatego powierzając nam to zadanie cały proces przebiegnie możliwie szybko i sprawnie.

Spółkę z o.o. komandytową można także zakupić. W ten sposób można jeszcze szybciej zacząć działalność w tej formie, również nie zajmując się przeprowadzaniem rejestracji obu tych form. Wystarczy tylko się z nami skontaktować. Spółka z o.o. komandytowa 2016 czeka!