Zakładanie spółek jawnych przez Internet

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej bywa często znacznie bardziej trudniejsze, niż się to wydaje. Niestety zakładanie działalności gospodarczej wciąż nie należy do najłatwiejszych. Liczne formalności, skomplikowane procedury, pozostałe wymogi i wiele innych rzeczy skutecznie utrudnia powstawanie firm w Polsce. Z tego powodu coraz więcej poszukuje się innych rozwiązań. Stanowią je na przykład usługi rejestracyjne spółek czy gotowe spółki. Coraz częściej korzysta się także z możliwości rejestracji online. Rozwiązanie to ułatwia proces rejestracji i skraca czas, jednak nie jest jeszcze dostępne dla wszystkich. Na czas obecny z systemu rejestracji online mogą korzystać osoby, zakładające spółki jawne, komandytowe oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Możliwość rejestracji spółek jawnych i komandytowych pojawiała się jakiś czas temu. Do tego czasu rejestracji spółki online można było dokonać tylko w przypadku spółki z o.o. Rejestracja spółki jawnej i komandytowej elektronicznie przebiega podobnie. Trzeba jednak pamiętać o innych zasadach i ograniczeniach. Pomimo ich proces rejestracji online jest prosty i szybki.

Zakładanie spółek jawnych przez Internet rozpoczyna się od rejestracji wspólników w systemie eMS, który jest dostępny na oficjalnej stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Po założeniu konta w tym systemie należy się zalogować i wybrać forme prawną przedsiębiorstwa. Następnie należy postępować za wskazaniami systemu, który wskaże by uzupełnić dane umowy, wniosków rejestracyjnych oraz pozostałej dokumentacji rejestrowej spółki. Po tym etapie generuje się dokumenty, a wspólnicy podpisują je za pomocą podpisu elektronicznego. Przed przesłaniem ich do KRS należy dokonać opłat za wpis do rejestru, również przy wykorzystaniu systemu płatności online. Po tych czynnościach wspólnikom pozostaje przesłanie dokumentacji do KRS i czekanie na rozpatrzenie wniosków.

Zakładanie spółek jawnych przez Internet staje się coraz bardziej popularne. Być może w przyszłości będzie można tak zakładać pozostałe spółki.
Odpowiedz Odpowiedz wszystkim Prześlij dalej Więcej