4 miesięczną spółkę z o.o. sprzedam

Szukając odpowiedniej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedsiębiorcy zastanawiają się nie tylko nad kupnem spółek nowych, ale także stażowych. Stąd wiele ofert typu: „4 miesięczną spółkę z o.o. sprzedam”. Dlaczego warto kupić spółkę z 4-miesięcznym stażem?

Gotowe spółki posiadające 4-miesięczny staż na rynku, mogą okazać się dobre dla osób, które:

– chcą ubiegać się o dotację,
– mają zamiar starać się o uzyskanie kredytu,
– chcą wziąć udział w przetargu lub innym organizowanym przez urząd konkursie.

4-miesięczne spółki z ograniczoną odpowiedzialnością sprzedawane tylko przez wiarygodne firmy, mogą być brane pod uwagę przez potencjalnych nabywców. Na co należy zwrócić uwagę? Warto zapytać o to czy spółka prowadziła transakcje gospodarcze, ponieważ dzięki temu możemy dowiedzieć się czy spółka posiada czystą historię gospodarczą, czy może mieć zadłużenia lub zobowiązania wobec kontrahentów. Firmy sprzedające 4-miesięczne spółki z o.o. często dla zagwarantowania braku historii gospodarczej, a co za tym idzie zadłużeń i zobowiązań, dołączają do zbywanego podmiotu potwierdzenie od notariusza.

Warto wspomnieć, że gotowa 4-miesięczna spółka z o.o. (podobnie jak inne gotowe spółki na sprzedaż) może podjąć działalność gospodarczą w ciągu jednego dnia. W związku z tym przedsiębiorca ma możliwość wystawienia faktury już następnego dnia po zakupie. Nie musi on czekać na przejście przez procedurę rejestracji spółki, dzięki czemu zaoszczędza znaczną część czasu i może liczyć na zyski w krótszym okresie.