CIT 9% dla kogo

Wraz z początkiem roku 2019 planowane jest wprowadzenie bardzo istotnej zmiany w kwestii podatku CIT, którym opodatkowane są firmy działające na terenie Polski. Jeśli zastanawiają się Państwo nad kwestią „CIT 9% dla kogo”, pragniemy poinformować, że opcja ta będzie dotyczyła bardzo wąskiego grona przedsiębiorców.

Mianowicie mowa tutaj o osobach prawnych, które opłacają podatek CIT zamiast podatku PIT. Na obecną chwile stawka tego podatku wynosi 15%, aczkolwiek z dniem 1 stycznia 2019 roku stawka ta spadnie do 9%. Ważne również jest to, aby mieć na uwadze fakt, że owa obniżka będzie dotyczyła podmiotów, których obrót nie przekracza 1,2 mln euro po przeliczeniu na złotówki.

Owa zmiana określa również podmioty, dla których owa obniżka nie może znaleźć zastosowania i są to:
– spółki dzielone,
– podatnicy, którzy wnieśli tytułem wkładu z innego podmiotu wcześniej prowadzone przedsiębiorstwo, bądź jego część,
– podatnicy, którzy wnieśli tytułem wkładu z innego podmiotu składniki majątku pozyskane przez owego podatnika w wyniku likwidacji innych podatników, itp..

Ustawa ta już niebawem wejdzie w życie, a więc jeśli mają Państwo jeszcze jakieś pytania, bądź wątpliwości – zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy omówią dla Państwa naszą ofertę!