Co to jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Założenie firmy czasem wiąże się z niewielkim trudnościami. Jak sobie z nimi poradzić? Należy się również zastanowić nad formą działalności gospodarczej jaką chcemy założyć. Dla ułatwienia chciałabym wspomnieć, że liderem stała się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Pewnie zastanawiasz się, co to jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Do spółki z o.o przyciąga Nas ograniczona odpowiedzialność. Spółka posiada osobowość prawną, czyli podejmowania decyzji we własnym imieniu. Wspólnicy mają duży wpływ na działalność spółki bez obowiązku wnoszenia przez nich znacznego wkładu. Wspólnicy w spółce z o.o nie narażają własnego majątku na zobowiązania firmy. Ich majątek jest oddzielony od pieniędzy, które posiada spółka, co sprawia, że nie ryzykują utraty pieniędzy.

Teraz rodzi się kolejne pytanie: “Jak zarejestrować spółkę z o.o. ?”. Twoim zadaniem staje się sporządzenie umowy spółki, następnie musisz zarejestrować spółkę w KRS, a także złożyć wnioski o otrzymanie nr REGON i NIP. Twoja spółka już jest prawie gotowa, pozostało Ci tylko zgłoszenie płatnika do ZUS-u i oczekiwanie na istnienie spółki. Jak widzisz nie trzeba wiele aby założyć własną firmę. Innym rozwiązaniem może być zakup spółki z o.o . Zakup spółki to zdecydowanie większa wygoda oraz oszczędność czasu.

Jeżeli nie masz pojęcia jak zakupić spółkę, lub rejestracja sprawia Ci wiele kłopotów, skontaktuj się z naszą firmą. Oferujemy Ci pomoc w zakupie, rejestracji, a także udzielimy szczegółowej pomocy w poradach księgowych. Nie trać czasu na trudności, zamartwianiem się, zgłoś się do Nas, a wszystko załatwimy za Ciebie. Możesz być pewny, że będziesz zadowolony z naszych usług.