Czy warto założyć spółkę z o.o. ?

Pośród wielu osób pragnących rozpocząć prowadzenie własnej działalności pojawia się pytanie: czy warto założyć spółkę z o.o.? Trudno jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie, lecz na ogół jest to dobre rozwiązanie. Spółka ta posiada wiele zalet, miedzy innymi ograniczoną odpowiedzialność do wysokości wniesionych wkładów. Mimo tych licznych zalet, prowadzenie bądź założenie spółki z o.o. może mieć także wady lub pewne niedogodności. Zastanawiając s nad tym czy warto założyć spółkę z o.o., powinno się dokładnie przeanalizować jej najważniejsze wady i zalety.  
 
Do najbardziej docenianej zalety spółki z o.o. zalicza się możliwość ograniczenia odpowiedzialności majątkowej do wysokości posiadanych udziałów. Daje to gwarancję bezpieczeństwa prowadzenia działalności, co jest dostępne tylko w spółce z o.o. oraz akcyjnej. Jednak spółka akcyjna jest znacznie trudniejsza do założenia i kosztowniejsza.  Zaletą spółki z o.o. jest także stosunkowo niski koszt założenia. Oczywiście w porównaniu do innych form jej założenie jest nieco kosztowniejsze. Jednak pośród form umożliwiających ograniczenie odpowiedzialności jest najtańszą do założenia.  
 
Do wad spółki z o.o. lub niedogodności, wiążących się z jej założeniem można zaliczyć trudny proces rejestracji w KRS oraz obowiązek prowadzenia pełnej rachunkowości. Chociaż jest to utrudnienie istnieją sposoby na zneutralizowanie tego. Po pierwsze zakładając spółkę z o.o., warto skorzystać z pomocy firm i zlecić im zadanie założenia spółki. Można zdecydować się również na zakup gotowej spółki z o.o. i nie przejmować się jej rejestracją. Na trudności związane z prowadzeniem pełnej rachunkowości w spółce z o.o. najlepsze jest biuro rachunkowe. Skorzystanie z jego usług będzie nie tylko tańsze i lepsze, ale znacznie wygodniejsze.