Czyste roczne spółki do kupienia

Każdy potencjalny nabywca spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ma swoje wymagania względem gotowego podmiotu wystawionego na sprzedaż. Niektórych kupców interesuje czysta historia gospodarcza, innych obrót spółki, część poszukuje spółki ze stażem na rynku. Spełnić indywidualne wymagania przyszłych właścicieli spółek, umieją jedynie wyspecjalizowane w tym zakresie firmy zewnętrzne, które posiadają doświadczenie w sprzedaży spółek i odpowiednich fachowców sprawnie i profesjonalnie zajmujących się transakcją sprzedaży-zakupu spółek.

Przykładowo czyste roczne spółki do kupienia, spełniałyby wymagania przedsiębiorców chcących prowadzić firmę z odpowiednim stażem, nie prowadzącą wcześniej działalności tj. posiadające czystą historię gospodarczą. Spółki z czystą historią gospodarczą nigdy nie były stroną żadnej transakcji czy umowy, nie posiadają zadłużeń ani zobowiązań. A co z rocznym stażem? Z jakiego względu byłby korzystny dla nabywców spółek? Roczny staż umożliwiłby właścicielowi spółki z o.o. pozyskanie kredytu, ponieważ spółka ze stażem jest bardziej wiarygodna dla instytucji pomocy finansowej. Ponadto w przypadku starania się o dofinansowanie unijne należy spełnić odpowiednie kryteria, odpowiedni staż spółki z o.o. może być jednym z nich. Roczna spółka zyska zaufanie kontrahentów i klientów, będąc w ich oczach bardziej autentyczną. Każdy klient i kontrahent ma dostęp do spisu jednostek zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym, dlatego sprawdzając firmę, z którą ma do czynienia, z pewnością weźmie pod uwagę jej staż na rynku.

Czyste roczne spółki do kupienia szybko znajdą właścicieli w osobach, którym zależy na czasie. Zakup takich spółek wymaga od przedsiębiorcy minimum formalności. Często firmy sprzedające spółki zgadzają się na finalizację zakupu w dowolnym mieście w Polsce, co znacznie skraca okres oczekiwania na spółkę i jest wygodniejsze dla obu stron transakcji.