E-podpis potrzebny do rejestracji spółki

Elektroniczna rejestracja spółek cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców w naszym kraju. Mnogość formalności i konieczność oczekiwania na rozpatrzenie przedłożonych wniosków skutecznie odstraszał przyszłych właścicieli, dlatego teraz tak często decydują się oni zrezygnować z tradycyjnej procedury na rzecz elektronicznej.

Założenie firmy przez internet niesie ze sobą wiele korzyści, do których zaliczyć można:

– możliwość założenia spółki bez wychodzenia z domu,
– konieczność wypełnienia tylko jednego wniosku a nie kilku tak jak było to wcześniej,
– 24 godzinne oczekiwanie na rozpatrzenie złożonej dokumentacji i odpowiedź z sądu,
– możliwość skorzystania z gotowego wzorca umowy – brak konieczności sporządzania umowy spółki w formie aktu notarialnego,
– niższe opłaty od wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego,
– możliwość aktualizowania danych w KRS przez internet.

Przeprowadzenie procedury jest stosunkowo proste. Przedsiębiorcy, którzy jednak w 2017 roku zdecydują się na założenie spółki w elektronicznym systemie muszą pamiętać o tym, że w nowym roku wprowadzone zostaną pewne istotne zmiany, które zobligują przyszłych właścicieli firm do zainwestowania w kwalifikowany podpis elektroniczny lub profil ePUAP. Złożenie spółki za pomocą zwykłego e-podpisu będzie już niemożliwe.

Nie ma jeszcze dokładnej daty wprowadzenia zaostrzonych przepisów, zachęcamy jednak do jak najszybszej rejestracji Tych, którzy chcieliby uniknąć dodatkowych formalności.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w przeprowadzeniu procedury nasza firma zaprasza do współpracy.