E-podpis s24

Dzięki systemowi ministerialnemu s24, służącemu do elektronicznej rejestracji spółek jawnych, komandytowych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością przedsiębiorcy mają możliwość szybkiego rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Przed rokiem 2012 każdy, kto chciał zostać właścicielem spółki z o.o. musiał dopełnić wielu formalności oraz przebrnąć przez uciążliwą procedurę, której przeprowadzenie trwało nawet sześć tygodni, z uwagi na bardzo wolne działanie sądów. Kiedy elektroniczny system został uruchomiony przyszli przedsiębiorcy zyskali możliwość skrócenia procedury zakładania spółki w zasadzie do 24 godzin. Większość formalności została ograniczona.

Obecnie przyszli właściciele firm aby przeprowadzić procedurę muszą założyć konto w systemie eKRS oraz wypełnić elektroniczny wniosek i wzorzec umowy. W dalszej kolejności muszą oni podpisać wygenerowane dokumenty elektronicznym podpisem. Do niedawna wystarczał zwykły e-podpis s24, który uzyskiwało się w czasie przeprowadzania procedury rejestracji, w kilka minut, bez żadnych dodatkowych formalności. Niebawem jednak w życie wejdą zmiany, które odbiorą możliwość posługiwania się zwykłym e-podpisem. Każdy kto będzie chciał założyć spółkę w systemie będzie musiał zainwestować w kwalifikowany podpis elektroniczny lub założyć profil w systemie ePUAP.

Nim projekt ustawy zostanie ostatecznie zatwierdzony i zmiany wejdą w życie, co bez wątpienia będzie miało miejsce jeszcze w tym roku, mają Państwo jeszcze szansę założyć spółkę bez kwalifikowanego podpisu.

Jeśli chcą Państwo nabyć kwalifikowany podpis, zapraszamy do kontaktu. Nasza firma zajmie się wszystkimi wymaganymi formalnościami i pomożemy Państwu przejść przez skomplikowaną procedurę!