Elektroniczna aktualizacja danych w KRS 2021

Potrzebują Państwo dokonać zmian danych spółki w KRS? Nie wiedzą Państwo jak dopełnić tego obowiązku po wprowadzonych w lipcu zmianach w zakresie funkcjonowania Krajowego Rejestru Sądowego?

Zgodnie z nowelizacją przepisów w lipcu wdrożono nowe rozwiązanie mające na celu przyspieszenie procedur w KRS. Obecnie wnioski można składać wyłącznie w formie elektronicznej. Papierowo składane wnioski nie będą rozpatrywane przez sąd.

Jak bezpiecznie dopełnić obowiązku jakim jest elektroniczna aktualizacja danych w KRS 2021?

1. Wyrobienie podpisu elektronicznego/profilu zaufanego
Elektronicznie składane wniosku zobowiązują do potwierdzenia tożsamości za pomocą profilu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Dla osób prowadzących firmę rozsądniejszym rozwiązaniem jest podpis elektroniczny z certyfikatem posiadający szersze pole zastosowań (np. podpisywanie umów lub wystawianie faktur).

2. Utworzenie konta w PRS/S24
W zależności od tego w jaki sposób była zakładana spółka należy w odpowiednim systemie teleinformatycznym założyć konta i wypełnić formularze aktualizacyjne, a następnie wysłać wnioski do KRS.

Nasze biuro oferuje kompleksową pomoc „elektroniczna aktualizacja danych w KRS 2021”. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy wszystkich formalności pozwalających bezpiecznie prowadzić biznes. Zapraszamy zainteresowanych do kontaktu, udzielimy szczegółowych informacji na temat oferty.