Elektroniczna zmiana danych KRS

Elektroniczna zmiana danych KRS to ogromna wygoda dla właścicieli spółek. Dzięki takiej możliwości mają oni szansę zgłoszenia wszystkich zmian, mających miejsce w ich firmie, bez wychodzenia z domu. Jest to znaczne uproszczenie procedury i ułatwienie dla przedsiębiorców. Jest to kolejny argument przemawiający za rejestrowaniem spółek w elektronicznym systemie.

Niestety przedsiębiorcy często nie mają świadomości, że istnieje taka możliwość. Najbardziej popularnymi zaletami, rejestracji firmy online, jest oszczędność czasu i pieniędzy.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przeprowadzić procedurę przez Internet nie musi wypełniać żadnych skomplikowanych wniosków, nie musi również składać ich w żadnym urzędzie. Wystarczy, że wypełni jeden krótki wniosek. Nie musi on także czekać na jego rozpatrzenie, ponieważ odpowiedź z sądu otrzymuje przed upływem 24 godzin.

Oszczędność w sensie finansowym, która wiąże się z e-rejestracją spółki, wynika przede wszystkim z braku konieczności sporządzania umowy spółki w formie aktu notarialnego, a co za tym idzie z obowiązku opłacenia taksy notarialnej. Zaznaczyć należy również, że w przypadku zakładania firmy w systemie online, opłata od wniosku jest niższa niż w przypadku tradycyjnego przeprowadzania procedury.

Warto już teraz zdecydować się na założenie działalności przez Internet. Niebawem przepisy ulegną zaostrzeniu i do rejestracji spółki przez Internet konieczne będzie założenie konta i profilu ePUAP lub zainwestowanie w zaufany podpis elektroniczny.