Gotowa spółka z o.o. na sprzedaż Warszawa

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to spółka kapitałowa, która w Polsce jest niedoścignionym liderem jeżeli chodzi o ilość przedsiębiorstw prowadzonych właśnie w takiej formie. Aby zrozumieć, dlaczego tak wielu przedsiębiorców decyduje się poprowadzić swoją działalność właśnie pod taką postacią należy przybliżyć charakterystykę tego podmiotu.

Działalność spółki z ograniczoną odpowiedzialnością reguluje Kodeks Spółek Handlowych. To właśnie tam znajdziemy podstawowe zasady dotyczące jej funkcjonowania. Do założenia spółki z o.o. uprawnieni są niemal wszyscy obywatele niezależnie od kraju swojego pochodzenia, nie jest do tego uprawniona wyłącznie inna jednoosobowa spółka z o.o. Jeżeli chodzi o cel prowadzenia spółki z o.o. to również jest on dowolny, oczywiście o ile nie łamie przepisów prawa.

Bardzo pozytywnym aspektem dotyczącym zakładania działalności gospodarczej w formie spółki z o.o. jest fakt, iż aby ją założyć należy wnieść jedynie 5 tysięcy złotych na pokrycie kapitału zakładowego. Jeszcze kilka lat wstecz kwota ta była aż dziesięciokrotnie wyższa.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością niestety wiążę się z jedną zasadniczą wadą. Stanowi ją długi proces rejestracyjny. W skrajnych przypadkach założenie takiej jednostki zająć może nawet kilka miesięcy, średnio natomiast trwa trzy, cztery tygodnie. Na szczęście trudności te można łatwo obejść. Sposobem na to jest zakup gotowej spółki, czyli takiej która przeszła już pełna rejestrację, a więc można w każdej chwili poprowadzić pod nią działalność gospodarczą.

Gotowa spółka z o.o. na sprzedaż Warszawa to oferta naszej firmy. Zapewniamy zupełnie nowe podmioty zarejestrowane w stolicy Polski. Jeżeli pragną Państwo poznać szczegóły zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.