Ile kosztuje zakup spółki?

Spółki na sprzedaż, oferowane przez wiele firm na rynku mogą różnić się ceną. Co tak naprawdę na nią wpływa?

Gotowe spółki zazwyczaj nie mają żadnej historii, a więc nie prowadziły nigdy działalności i nie są związane żadnymi umowami. Takie spółki są najbardziej bezpieczne – kupując je ze sprawdzonego źródła mamy pewność, że nasza spółka nie będzie obciążona żadnymi należnościami.

Kwestią, którą należy oddzielić od historii jest staż spółki. Ma on bezpośredni wpływ na jej cenę, ponieważ informuje, jak dawno spółka została założona. Możemy się spotkać ze spółkami kilkumiesięcznymi, a nawet kilkuletnimi – oznacza to, że zostały one założone, po czym funkcjonowały nie prowadząc żadnej działalności. Przez cały czas istnienia spółki, opłacane są wszystkie konieczne podatki, tak aby jej finanse były całkowicie uregulowane.

Długi staż jest dla wielu przedsiębiorców zaletą, ponieważ może wpływać na zaufanie np. instytucji bankowych wobec firmy. Dzięki temu, że spółka istnieje na rynku dłuższy czas, wypada lepiej również w oczach klientów.

Szukając odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje zakup spółki, możemy się spotkać z różnymi odpowiedziami. Warto jednak zapoznać się z ofertami profesjonalnych biur, dzięki czemu będziemy mieli pewność bezpiecznej i szybkiej transakcji.