Ile kosztuje założenie spółki z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką kapitałową posiadającą osobowość prawną. Jej funkcjonowanie oparte jest na przepisach Kodeksu Spółek Handlowych. Jak zapewne Państwo wiedzą spółka z o.o. może zostać założona w sposób tradycyjny lub uproszczony – przez Internet.

Zastanawiali się Państwo kiedyś ile kosztuje założenie spółki z o.o.? Cena za rejestrację zależy w dużej mierze od wybranego przez przyszłego przedsiębiorcę sposobu założenia spółki. Wybierając tradycyjną rejestrację przedsiębiorca poniesie większe koszty niż w przypadku założenia spółki przez Internet. Rejestracja spółki z o.o. online odbywa się bez udziału notariusza, dlatego też nie ma konieczności płacenia wysokich kosztów notarialnych. Wszystkie dokumenty, które potrzebne są do zawiązania spółki online generowane są w systemie automatycznie, po wprowadzeniu przez użytkownika danych dotyczących zakładanej spółki. Należy pamiętać, że zakładając spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością konieczne jest pokrycie kapitału zakładowego, przy czym jego minimalna wysokość wynosi 5 000 złotych. Kolejne koszty jakie musi ponieść przedsiębiorca są związane z opłaceniem podatku od czynności cywilnoprawnych oraz koszty związane z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego i ogłoszeniem w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Myślą Państwo o założeniu własnej firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – oferujemy gotowe spółki na sprzedaż lub pomoc w rejestracji spółki.