Jak założyć spółkę akcyjną?

Jak założyć spółkę akcyjną? To jedno z najczęstszych pytań, zadanych przez początkujących przedsiębiorców. Rozpoczęcie własnej działalności może być bardzo dobrą sprawą, jednak najczęściej wiąże się z licznymi trudnościami. Problemem jest na ogół proces rejestracji, który w Polsce należy do jednych z najtrudniejszych w Europie. Powoduje to, że coraz więcej osób szuka się rozwiązań, które go ułatwią.

Założenie spółki handlowej, a zwłaszcza akcyjnej jest jednym z najtrudniejszych zadań. Powodem jest w tym przypadku nie tylko kwestia formalna, lecz zgromadzenie odpowiednich funduszy. Założenie tej formy prawnej przedsiębiorstwa wiąże się z zebraniem kapitału początkowego, w wysokości minimum 100 000 złotych. Przeciętny przedsiębiorca nie ma tylu pieniędzy, a warunek ten jest konieczny. Trzeba zwrócić na to uwagę!

Jeżeli kapitał zostanie pozyskany, a umowa zawarcia spółki sporządzona w właściwy sposób (w formie aktu notarialnego), można przystąpić do najważniejszego etapu, czyli rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jest to etap zarówno najważniejszy jak i najtrudniejszy. Obejmuje sporządzenie i złożenie odpowiedniej dokumentacji, czyli wniosku o wpis, załączników do wniosku oraz pozostałych wymaganych załączników. Ich prawidłowe wypełnienie ma ważne znaczenie podczas prawidłowego przeprowadzania procesu rejestracji spółki. Bardzo często w tym czasie przedsiębiorstwom potrzebna jest fachowa pomoc. Dlatego najlepszym rozwiązaniem podczas rejestracji spółki akcyjnej może być skorzystanie z doradztwa w zakresie zakładania działalności gospodarczej lub usługi, polegającej na zakładaniu spółek.

Jak założyć spółkę akcyjną? Odpowiedź ta jest w powyższym teksie. Najważniejsze kroki podczas zakładania własnej działalności w formie spółki akcyjnej to: sporządzenie umowy, zebranie kapitału i rejestracja w KRS. Ponieważ wbrew pozorom jest to trudne zadanie, warto zlecić je specjalistom z naszego biura rachunkowego.