Jak zarejestrować spółkę z oo 2023

Nowy rok to dla wielu czas na podejmowanie ważnych kroków i decyzji. Niektórzy właśnie podejmują decyzję o zmianie pracy, inni postanawiają założyć własną działalność. Dla kancelarii i firm oferujących pomoc w założeniu podmiotów, przełom roku to zawsze najbardziej intensywny czas. Przyszli przedsiębiorcy zgłaszają się po to aby dowiedzieć się, którą formę prawną warto założyć oraz jak zarejestrować spółkę z oo 2023.

Ten wpis może Cię zainteresować – Tekst jednolity umowy spółki kto podpisuje?

Jaką formę prawną wybrać w 2023 roku

Niezmiennie w kwestii najbardziej popularnej i jednocześnie najbardziej korzystnej formy prawnej, prym wiedzie spółka z o.o.. Innym podmiotom ciężko jest jej dorównać, ze względu szereg zalet jakie posiada. To na co najbardziej zwracają uwagę osoby zainteresowane założeniem firmy jest przede wszystkim niski koszt założenia oraz uproszczona procedura rejestracji, która ze względu na brak doświadczenia oraz wiele początkowych wydatków, wydaje się być bardzo istotna. Co więcej, wybierając ten podmiot właściciele zapewniają sobie ochronę prywatnego majątku. Niezależnie od tego czy spółka odniesie sukces, ryzykować będą oni wyłącznie do wysokości wniesionych wkładów.

Jak zarejestrować spółkę z oo 2023

Jeśli chodzi o to, jak zarejestrować spółkę z oo 2023 – opcje są dwie. Pierwsza z nich wiąże się z koniecznością utworzenia umowy spółki w formie aktu notarialnego. W dalszej kolejności konieczne jest założenie konta w systemie PRS, wypełnienie i złożenie wniosków. Jeśli nie ma potrzeby tworzenia zindywidualizowanej treści umowy, zarówno wniosek jaki samą umowę można wygenerować w systemie do rejestracji online. Niezależnie od wybranego sposobu rejestracji, konieczne będzie zainwestowanie w e-podpis, niezbędny do zatwierdzenia dokumentów przed wysłaniem do KRS.

Rejestracja spółki w 2023 roku
Pomoc w założeniu spółki w 2023

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty rejestracji spółki z o.o., zarówno z umową w formie aktu, jak i umową na bazie gotowego wzorca.

Pełna oferta usług – Rejestracja spółki z o.o. 2023