Jaką nazwę dla spółki wybrać?

Planujesz założenie własnej spółki, ale wciąż zastanawiasz się nad tym, jaka nazwa będzie dla niej odpowiednia? Otóż koniecznie musisz zapoznać się z zasadami tworzenia nazwy dla spółki, gdyż kwestia ta jest określona przepisami prawa.

Przeczytaj również: Tekst jednolity umowy spółki kto podpisuje?

Z czego składa się nazwa dla spółki?

Przykładowo w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, nazwa spółki musi składać się z dwóch elementów, a mianowicie z:
– korpusu nazwy,
– oznaczenia formy prawnej.
Korpus nazwy może być sformułowany zarówno w języku obcym, jak i polskim. Może również nieć charakter osobowy, rzeczowy, a nawet fantazyjny. Ważne jest to, iż aby w korpusie nazwy móc umieścić nazwiska, bądź pseudonimu osoby fizycznej, wymaga to jej pisemnej zgody, a w przypadku śmierci owej osoby – zgody jej spadkobierców.

Oznaczenie formy prawnej jest w każdym przypadku obowiązkowe, ale przepisy polskiego prawa przewidują możliwość zawarcia w nazwie skrótów formy prawnej. Aczkolwiek jeśli dana spółka rozpoczęła proces likwidacji, konieczny jest dodatek „w likwidacji”.

Przeczytaj również: Jak zmienić nazwisko w S24?

Gdzie zamieścić informację o nawie spółki?

Informacja odnośnie nazwy danej spółki obowiązkowo musi zostać zawarta w jej umowie. Zatem automatycznie zmiana nazwy musi wiązać się z dokonaniem zmiany w umowie spółki w formie uchwały wspólników. Zmiana obowiązuje od chwili dokonania wpisu do KRS.

Osoby, które chcą skorzystać z naszej pomocy w zakresie utworzenia nazwy, bądź umowy spółki – zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy dołożą wszelkich starań, aby wszystko stało się jasne.

 

nazwa dla spółki zoo

 

Zapraszamy do kontaktu!