Jaką spółkę wybrać?

Wielu przedsiębiorców rozpoczynając swoją przygodę z własnym biznesem zastanawiają się nad tym, jaką spółkę wybrać. Czy spółkę z o.o., akcyjną, czy może jawną. Wszystko zależy od nas i od tego jaką działalność będziemy prowadzili.

Jednak ostatnio najbardziej popularną formą działalności jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wybiera ją naprawdę szerokie grono przedsiębiorców. Dzieje się tak dlatego, że spółki te posiadają naprawdę wiele zalet, które przyciągają osoby chcące otworzyć firmę.

Pierwszą i najważniejszą zaletą jest ograniczona odpowiedzialność wspólników. Jest ona naprawdę bardzo ważna dla przedsiębiorców, ponieważ nie chcą oni ryzykować i wolą być zabezpieczeni na przyszłość. Wybierając spółkę z o.o. możemy być pewni, że nasz osobisty majątek jest zabezpieczony. Jest on bowiem całkiem oddzielny od majątku spółki. Dlatego też ona sam odpowiada za zobowiązania, a nie my.

To jest jedna z najważniejszych zalet. Przedsiębiorcy nie chcą się narażać i wolą zabezpieczać swój majątek. Ale jest jeszcze inna także ważna zaleta – niski kapitał zakładowy. Wynosi on bowiem tylko 5 000 zł. A w najbliższych latach ma być obniżony do 1 zł. Osoby zakładające firmę nie muszą inwestować ogromnej liczby pieniędzy. Wystarczy kilka tysięcy i spółka jest założona.

Ale spółki z o.o. posiadają także nieliczne wady. Jedną z nich jest dosyć skomplikowany proces rejestracji. Trzeba wypełnić wiele dokumentów i wniosków oraz złożyć je w urzędach. Wiele osób nie radzi sobie z tym. Ale teraz nie jest już to problemem, ponieważ nasza firma pomaga wszystkim, który potrzebują wsparcia. Zakładamy spółki, pomagając w wypełnianiu wszystkich dokumentów. Udzielamy także wielu cennych porad i wskazówek. Jeśli nie chcesz czekać i potrzebujesz szybko posiadać firmę, to mamy także gotowe spółki z o.o., już założone i zarejestrowane w KRS. Możesz je od nas kupić i już 2 dni po dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności rozpocząć prowadzenie własnej firmy. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a uzyskasz potrzebną pomoc.