Kupię spółkę z 2016 roku

Zastanawiasz się nad zakupem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w 2016 roku? Pewnie słyszałeś o wielu zaletach tej formy działalności gospodarczej? Dla przypomnienia są to przede wszystkim:

– niski minimalny kapitał zakładowy,
– brak odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki (wspólnicy ograniczeni odpowiedzialnością co do wysokości wniesionych wkładów),
– możliwość prowadzenia niemal każdej działalności gospodarczej w formie spółki z o.o.,
– możliwość założenia spółki z o.o. przez obcokrajowców.

Na rynku istnieje wiele firm, które posiadają w swojej ofercie gotowe do prowadzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Są to spółki z czystą historią gospodarczą, brakiem zobowiązań finansowych, pełną dokumentacją rejestrową (NIP, REGON, wpis do KRS i często zgłoszeniem do VAT i VAT UE, jeśli klient chce zostać płatnikiem podatku od towarów i usług).

Potencjalni nabywcy spółek z o.o. często zgłaszają się do profesjonalnych firm zajmujących się transakcją kupna-sprzedaży spółki z o.o. lub zamieszczają swoje ogłoszenia w serwisach internetowych wpisując jako frazę kluczową, np. „kupię spółkę z 2016 roku”. Każdy sposób jest dobry, aby uzyskać najbardziej oczekiwaną i atrakcyjną cenowo ofertę. Często zakup spółki wiąże się także z podjęciem współpracy z biurem księgowym lub skorzystaniem z usługi wirtualnego biura – wszystko dla jak najbardziej kompleksowej obsługi klienta. Rabaty udzielane przy skorzystaniu z dodatkowych usług okazują się często bardzo opłacalne z punktu widzenia przedsiębiorców.