Kupię spółkę z o.o. z 2016

Myślisz nad założeniem lub kupnem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w 2016 roku? Przeszukujesz Internet wpisując w wyszukiwarkę frazę „kupię spółkę z o.o. z 2016”? Pewnie słyszałeś o wielu zaletach prowadzenia tej formy działalności gospodarczej?

Dla przypomnienia spółka z o.o. (spółka kapitałowa) w odróżnieniu od spółek osobowych (np. spółki jawnej), czy też spółki cywilnej nie nakłada odpowiedzialności na wspólników za zobowiązania spółki. Oczywiście wspólnik może stracić swój wniesiony wkład, jednak nie odpowiada on za wszelkie zaciągane przez nią zobowiązania. Kolejną zaletą jest to, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może mieć jednego wspólnika. Jednak jeśli chcemy zoptymalizować koszty prowadzenia spółki i nie opłacać ZUS-u, dobrym rozwiązaniem jest oddanie choćby 1 % udziałów w spółce, dzięki czemu zostaniemy zwolnieni od składek na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Masz konkretny pomysł na biznes, ale obawiasz się, że spółka z o.o. to nie najlepsza forma prawna firmy? Spokojnie, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością umożliwia rozwijanie się niewielkich interesów rodzinnych, start-upów, ale także prowadzenie działalności gospodarczej na wielką skalę. Zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych spółka ta może być tworzona w każdym prawnie dopuszczalnym celu.

Możesz przestać szukać w Internecie wpisując frazę „kupię spółkę z o.o. z 2016”, ponieważ nasza firma oferuje gotowe do podjęcia działalności czyste spółki z o.o.. Więcej szczegółów u naszych konsultantów. Serdecznie zapraszamy.