Kupię spółkę z o.o.

Szukasz jakiegoś porządnego pomysłu na siebie, który pozwoli Ci się realizować? Jesteś bezrobotny i chcesz zapełnić swój wolny czas jakimiś zajęciami? Chyba nie masz zamiaru siedzieć przed komputerem albo telewizorem, wpatrując się w seriale i reklamy, które tylko ogłupiają ludzi…

Nie ważne czy jesteś osobą młodszą, czy starszą to Twoja głowa powinna być pełna pomysłów. W tym pierwszym przypadku dlatego, że chcesz realizować swoje marzenia i ambicje, które są spowodowane tym, że jesteś głodny sukcesów i chcesz osiągnąć coś, co da Ci dobry start w dorosłe życie. Z drugiej strony, jeśli należysz do drugiej grupy, czyli osób starszych, to Twoje pomysły pochodzą z doświadczenia. Wiesz jak tworzyć firmę, a także co jest potrzebne na rynku. Orientujesz się w tym, na co obecnie jest popyt. Będziesz potrafił doskonale wstrzelić się w rynek.

Spółki w ostatnim czasie powstają w zawrotnym tempie. Mam na myśli liczbę otwieranych przedsiębiorstw. Ich ilość ciągle wzrasta. Może przybliżę Ci trochę kwestię rejestracji spółki ? Wszędzie słyszy się, jakie to jest straszne oraz rady, aby to omijać szerokim łukiem. Dlaczego ? Dlaczego wszyscy uważają to za coś tak strasznego ? Nie ma sprawy. Zaraz Ci to wyjaśnię, ale na wstępie zaznaczam, że jeśli lubisz biegać po urzędach i kompletować mnóstwo dokumentów, wniosków i innych papierów, to na pewno się ze mną nie zgodzisz. Ujmę to w ten sposób: Urząd Miasta i Gminy → Sąd Rejonowy → Urząd Skarbowy → Urząd Statystyczny → Zakład Ubezpieczeń Społecznych… To główne miejsca, gdzie trzeba „zaglądnąć” rejestrując swoją spółkę. Do tego dochodzą jeszcze bank, miejsce, gdzie wyrabiasz pieczątki, biuro rachunkowe… No krótko pisząc jest tego sporo.

Ty jesteś nastawiony na „kupie spółkę z o.o.”, dlatego Ciebie to nie dotyczy. Konkurencja rośnie z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Szukając w Internecie informacji na tematy zakładania spółek, zauważyłam dwie bardzo ciekawe tendencje. Pierwsza z nich, która bardzo mnie cieszy, świadczy o tym, że coraz bardziej aktywne w biznesie stają się kobiety. Druga natomiast obrazuje branże, które są wyjątkowo aktywne, jeśli chodzi o rozwój poprzez liczbę „rozkręcanych” przedsiębiorstw.

Mam nadzieję, że obecnie nie masz na swojej drodze żadnych innych przeszkód, a także życzę Ci, abyś w przyszłości sprytnie mógł je wyminąć. Oczywiście najlepiej by było, gdyby żadne przeszkody się już więcej nie pojawiły. Nawet kapitał już nie jest takim dużym problemem, jakby się mogło wydawać. Istnieje wiele programów oraz dotacji, które wspierają przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę „na własnym”. Nowa firma, nowe obowiązki, nowe życie. Nie myśl, że posiadanie własnej spółki nie niesie ze sobą korzyści, bo tak nie jest… Niesie, nawet bardzo dużo. Jednak to pozostawiam Tobie. Sam się o tym przekonasz, jeśli tylko podejmiesz się kupienia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która nawiasem mówiąc, jest bardzo popularną formą działalności.