Kupno dwuletniej spółki z o.o.

Kupno dwuletniej spółki z o.o. jest możliwością dającą wiele korzyści, jednocześnie posiadającą niewiele wad. Rejestracja spółki jest procesem czasochłonnym, który może trwać nawet cztery tygodnie. Zakup gotowej spółki umożliwia ominięcie procesu rejestracji.

Gotowa spółka przeszła już proces rejestracji, więc kupno dwuletniej spółki z o.o. daje możliwość zostania jej właścicielem praktycznie od zaraz. W zakupionej spółce działalność może zostać podjęta w ciągu dwóch dni od daty transakcji zakupu.

Wariant zakupu gotowej spółki jest częściej wybierany przez przedsiębiorców, gdyż po zakupie spółki mającej już wpis do KRS, mają oni większą możliwość wzięcia leasingu, dotacji, czy udziału w przetargu.

Kupując gotową spółkę należy dokładnie przeanalizować firmową dokumentacją. Czyste spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są trafnym wyborem, gdyż ich historia gospodarcza jest czysta, a dokumentacja kompletna. Niebezpieczeństwo, że zakupiona spółka jest obciążona zadłużeniami, w takiej sytuacji jest niemożliwe.