Kupno spółek z o.o.

Zarówno sprzedaż, jak i kupno spółek z o.o. jest dobrym pomysłem na rozpoczęcie swojego biznesu. Miałeś kiedyś do czynienia z którąś z tych opcji? Jeśli nie, to muszę Cię poinformować, że jest to bardzo szybkie i wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą założyć swoją firmę, ale przeraża je cała procedura przez którą trzeba przebrnąć, aby swoją spółkę zarejestrować.

Aby nie zdenerwować się przy tym ciągłym bieganiu po urzędach i wypełnianiu mnóstwa wniosków, potrzebne są stalowe nerwy, ale nawet to nie zawsze wystarczy. Myślę, że to zadanie jest w stanie przerazić nawet najwytrwalszego gracza. Dlatego właśnie wymyślono coś takiego jak zakup i sprzedaż gotowych spółek. Tym razem postaram się przybliżyć istotę, którą jest kupno spółek z o.o. Poprzez kupno spółek z o.o. omija Cię wiele, wiele załatwiania. Wszystko, co związane z rejestracją spółki. Zebranie dokładnych danych o spółce i ujęcie ich w umowie spółki, która obowiązkowo musi mieć formę aktu notarialnego i zawierać nazwę i siedzibę spółki, przedmiot działalności, ilość wspólników, kwotę kapitału zakładowego, a także liczbę i wartość udziałów. Następnie rejestracja spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym i wypełnianie mnóstwa wniosków. Później znowu omija Cię wizyta w Urzędzie Skarbowym, a także w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, gdzie miałbyś uzyskać numer REGON i zgłosić płatnika składek. Wszystko to Cię omija. Wszystko. Naprawdę. Więc teraz już zgodzisz się ze mną w kwestii tego, że jest to zdecydowanie wygodniejsza forma biznesu? Myślę, że każda osoba by się zgodziła. Nikt nie przepada za „papierkową robotą”, a później to czekanie, aż wszystko zostanie zatwierdzone… Nic dodać, nic ująć, po prostu koszmar!

Marzysz o własnym biznesie ? Masz już pomysł, a teraz chcesz przystąpić do jego realizacji? Nic prostszego. Gotowe spółki to to, czego szukasz. Wystarczy, że określisz to, czego oczekujesz od spółki, którą chcesz zakupić. Następnie możesz przejrzeć Internet i inne źródła informacji, gdzie mógłbyś znaleźć oferty sprzedaży gotowych spółek. Jeśli nie pójdzie to po Twojej myśli i będzie problem z wyszukaniem takiej spółki, możesz zgłosić się do osób, które się tym zajmują zawodowo. Oni znajdą Ci to, czego szukasz.

Jeśli już odnajdziesz swoją wymarzoną spółkę wśród tych wszystkich ofert… No i tyle. Za bardzo to nic więcej nie musisz robić. Wystarczy, że ją kupisz. Oczywiście posiadany przez Ciebie kapitał musi być wysoki, ale uwierz mi, warto. I jak? Kupno spółek z o.o. dokonane pomyślnie? No więc teraz nie masz na co czekać, tylko zacząć od razu działać. Wchodzisz na gotowe i… DZIAŁASZ! Teraz ta firma leży w Twoich rękach. Musisz wyprowadzić ją na szczyt!