Numery rejestrowe spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością obecnie jest w Polsce jedną z najchętniej wybieranych form prawnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Jej prowadzenie jest bardzo korzystne dla przedsiębiorcy. Posiada on ograniczoną odpowiedzialność za jej zobowiązania oraz może uniknąć konieczności opłaty wysokich składek do ZUS.

Spółka z o.o. jest spółką kapitałową, działa w oparciu o przepisy Kodeksu Spółek Handlowych. Posiada osobowość prawną, dlatego też działa przez swoje organy. Przedsiębiorcy w Polsce mają dwie możliwości założenia firmy w tej formie – tradycyjna rejestrację lub rejestrację spółki w sposób uproszczony, czyli przez Internet. Każdej spółce podczas rejestracji zostają nadane specjalne numery.

Numery rejestrowe spółki z o.o. to:

– NIP – Numer Identyfikacji Podatkowej – jest dziesięciocyfrowym kodem, który służy do identyfikacji podatników w Polsce. Obowiązuje od 1996 roku, nadawany jest przez naczelnika Urzędu Skarbowego.
– REGON – jest dziewięciocyfrowym lub czternastocyfrowym numerem identyfikacyjnym w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej.
– KRS – numer nadawany przez Krajowy Rejestr Sądowy.
– VAT UE – muszą go posiadać podmioty dla potrzeb handlu wewnątrzwspólnotowego.

Interesuje Państwa założenie spółki z o.o.? Oferujemy profesjonalną pomoc w rejestracji spółki przez Internet, w swojej ofercie posiadamy również gotowe spółki na sprzedaż. Zakup spółki pozwoli na szybkie rozpoczęcie prowadzenia działalności. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów naszej oferty.