Obejście ZUSu

Składki ZUS znacząco obciążają przedsiębiorców, tym samym znacznie ograniczają możliwość na rozwój ich działalności. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje legalny sposób na obejście ZUSu.

Pierwszym sposobem jest posiadanie umowy o pracę w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Jest to sposób całkowicie legalny, jednak przedsiębiorca musi liczyć się z koniecznością przedstawienia dokumentów, które potwierdzą wykonywanie pracy za granicą.
Ważne jest, że wystarczy zaledwie ułamek etatu za granicą, aby w pełni legalny sposób nie płacić składek ZUS.

Kolejną opcją, która pozwoli na obejście ZUS-u jest założenie firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Podmiot ten w przypadku gdy posiada więcej niż jednego wspólnika jest całkowicie zwolniona z obowiązku opłacania składek ZUS.
Należy jednak mieć na uwadze, że prowadzenie spółki z o.o. jest bardzo kosztowne , gdyż wymaga ona prowadzenia księgowości pełnej. Ta z kolei zmusza przedsiębiorcę do przekazania swojej dokumentacji profesjonalnym biurom księgowym.

Ostatnim wariantem który pozwoli ci zredukować składki ZUS jest prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej przy jednoczesnym posiadaniu umowy o pracę, według której osiągasz zyski wyższe niż minimalne wynagrodzenie krajowe.

Obejście ZUS-u warto skonsultować ze specjalistami, którzy zapewnią przeprowadzenie wszelkich działań zgodnie z prawem i zredukują ryzyko wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości. W tym celu zachęcamy Państwa do kontaktu z naszymi przedstawicielami.