Otwarcie spółki z o.o. 2016

Otwarcie spółki z o.o. 2016 może być bardzo dobrym pomysłem. Forma spółki jest jak najbardziej atrakcyjna do prowadzenia własnej działalności. Wybrać ją mogą zarówno osoby prowadzące biznes wspólnie albo w pojedynkę. Spółka z o.o. pozwala zmniejszyć ryzyko prowadzonej działalności gdyż wspólnicy nie odpowiadają całkowicie za zobowiązania spółki, lecz tylko do wysokości posiadanych udziałów.

Otwarcie spółki z o.o. 2016 samodzielnie nie będzie łatwe. Przedsiębiorca musi zająć się sporządzeniem umowy w formie aktu notarialnego. Następnie czeka go wypełnianie wszystkich dokumentów rejestracyjnych i ich komplementacja. W celu rejestracji trzeba złożyć je wraz z opłatą sądową w właściwej siedzibie sądu rejestrowego. Można się także zdecydować na rejestrację elektroniczną. Jest to nieco prostszy sposób i mniej czasochłonny, ale wymaga także dużego zaangażowania z strony przedsiębiorcy.

Otwierając własną firmę w formie spółki z o.o. warto zastanowić się nad zleceniem jej rejestracji naszej firmie lub nad zakupem już istniejącego przedsiębiorstwa.