Pomoc przy rejestracji spółki online

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką kapitałową. Działa ona w oparciu o przepisy zawarte w Kodeksie Spółek Handlowych. Spółka z o.o. obecnie jest jedną z najchętniej wybieranych form prawnych przez polskich przedsiębiorców. Jej prowadzenie jest bardzo korzystne dla przedsiębiorcy, dlatego jest tak popularna.

W Kodeksie Spółek Handlowych uregulowana jest także rejestracja spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka może zostać założona w sposób tradycyjny lub uproszczony – przez Internet. To od przedsiębiorcy zależy, który ze sposobów wybierze.

Zakładanie spółki z o.o. online możliwe jest od 1 stycznia 2012 roku dzięki specjalnej platformie teleinformatycznej udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Rejestracja spółki w ten sposób odbywa się bez udziału notariusza. Wszystkie niezbędne dokumenty generowane są automatycznie w systemie po wprowadzeniu przez użytkownika danych. Pozwala to zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, ale także czasu. Spółka zostaje założona w maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do sądu rejonowego. Do podpisania dokumentów wystarczy posiadanie zwykłego e-podpisu jednak już niedługo może się to zmienić. Wymagane będzie posiadanie elektronicznego podpisu kwalifikowanego lub podpisu ePUAP.

Nasza firma od lat zajmuje się zakładaniem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet. Oferujemy profesjonalna pomoc przy rejestracji spółki online. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, to zapraszamy do kontaktu.