Pomoc przy rejestrowaniu spółki przez Internet

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najchętniej wybieranych form do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Najczęściej wybierają ją przedsiębiorcy, którzy będą prowadzić duże przedsiębiorstwa. Jej prowadzenie jest bardzo korzystne. Jedną z zalet tej formy jest możliwość rejestracji spółki z o.o. przez Internet.

Możliwość rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością istnieje od stycznia 2012 roku. Rejestracja spółki odbywa się na specjalnej platformie teleinformatycznej, która została udostępniona przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Proces założenia działalności online jest znacznie krótszy niż tradycyjna rejestracja. Trwa maksymalnie 24 godziny, co jest ogromna zaletą, dla tych, którzy w szybkim czasie chcą rozpocząć prowadzenie firmy.

Zakładanie spółki przez Internet odbywa się bez udziału notariusza. Wszystkie dokumenty, jakie potrzebne są do założenie firmy w tej formie generowane są automatycznie na platformie. Osoba zakładająca spółkę ma za zadanie wprowadzić jedynie dane do formularzy oraz wybrać odpowiedni sąd rejonowy. Dzięki temu rejestracja spółki przez Internet przynosi znacznie mniejsze koszty – przedsiębiorca unika konieczności płacenie wysokich kosztów notarialnych.

Interesuje Państwa założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu poznania szczegółowej oferty, którą przygotowaliśmy. Oferujemy pomoc przy rejestrowaniu spółki przez Internet – pomagamy na każdym etapie rejestracji.