Pomoc przy zakładaniu spółki z o.o. przez Internet

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może odbyć się w sposób tradycyjny lub w sposób uproszczony, czyli przez Internet. Coraz więcej firm oferuje przyszłym przedsiębiorcom pomoc przy zakładaniu spółki z o.o. przez Internet. Warto skorzystać z takiej pomocy i nie martwić się o formalności.

Rejestracja spółki z o.o. online odbywa się na platformie teleinformatycznej, która została udostępniona dla osób chcących założyć spółkę w 2012 roku przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Cały proces rejestracji przebiega w maksymalnie 24 godziny od chwili elektronicznego przesłania wniosku do wybranego sądu rejonowego. Założenie spółki w ten sposób odbywa się bez udziału notariusza, dlatego też przyszły przedsiębiorca ponosi niższe koszty, nie musi bowiem płacić wysokich kosztów notarialnych. Wszystkie niezbędne dokumenty generowane są automatycznie, należy jedynie wypełnić danymi formularze dostępne na platformie.

Przedsiębiorcy muszą pamiętać o uiszczeniu kapitału zakładowego, którego minimalna wysokość wynosi 5.000 złotych. Trzeba wiedzieć, że decydując się na założenie spółki z o.o. przez Internet kapitał zakładowy może być wniesiony przez wspólników jedynie w formie pieniężnej.

Prowadzenie spółki z ograniczona odpowiedzialnością jest bardzo korzystne, dlatego warto zdecydować się na założenie firmy w tej formie. Oferujemy profesjonalną pomoc przy zakładaniu spółki z o.o. przez Internet. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą to zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.