Pozyskiwanie VAT dla spółki w 2017

Wiele nowopowstałych spółek pragnie zarejestrować swoją działalność jako podatnika VAT. Niestety wraz ze zmianą bieżących przepisów podatkowych, proces rejestracyjny został znacznie utrudniony. Aktualnie przedsiębiorcy muszą liczyć się z możliwością odmowy ze strony urzędu.

Wprowadzone modyfikacje nie mają jednak na celu utrudnienia funkcjonowania przedsiębiorcom. Zastosowane zmiany mają przyczynić się do uszczelnienia prawa podatkowego, które dotychczas nieustannie było naruszane. Ponadto przestępstwa z zakresu wyłudzania podatku VAT, znacznie uszczuplały budżet państwa.

Zadaniem zastosowanych rozwiązań jest usunięcie z rejestru, jednostek powiązanych z karuzelami podatkowymi. Karuzela podatkowa to szereg instytucji, na pozór ze sobą niepowiązanych, które wykonują między sobą fikcyjne transakcje, od których kolejno odliczają podatek VAT, który w rzeczywistości nigdy nie wpłynął do budżetu.

Dodatkową niedogodność dla przedsiębiorców stanowi wprowadzona kaucja rejestracyjna. Obciążone może zostać nią każde przedsiębiorstwo, u którego wystąpi zagrożenie powstania zaległości podatkowych. Opłata z tego tytułu waha się od 20 000 zł do nawet 200 000 zł.

Pozyskiwanie VAT dla spółki w 2017 z powyższych powodów stało się bardzo problematyczne. Aby pominąć te utrudnienia zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Oferujemy rejestrację spółek, także w VAT. Przejmujemy wszelkie formalności, tym samym pozwalając przedsiębiorcy skupić się na prowadzeniu i rozwijaniu własnej działalności gospodarczej.