Prosta spółka akcyjna rejestracja 2021

1 lipca 2021 roku nadeszły znaczące zmiany dla tych, którzy planowali lub planują otworzenie własnej działalności. Pojawił się nowy typ spółki – prosta spółka akcyjna. PSA to połączenie spółki osobowej z cechami spółki akcyjnej. Jest to wyjątkowe rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy chcą prowadzić działalność nawet bardzo małych rozmiarów!

Prosta spółka akcyjna rejestracja 2021- jak zarejestrować spółkę? Dzięki postępującej cyfryzacji naszego kraju, mają Państwo możliwość wyboru, w jaki sposób zarejestrować prostą spółkę akcyjną.

Sprawdź również: Jak zmienić nazwisko w S24?

Pierwszym krokiem oczywiście jest stworzenie umowy spółki, można do tego wykorzystać portal S24, gdzie znajdą Państwo odpowiedni wzór umowy. Do tego sposobu wymagany jest podpis elektroniczny. Kolejną możliwością jest stworzenie takiej umowy tradycyjnie, u notariusza. To rozwiązanie ma swoje zalety jak i wady. Na pewno jest to bardziej spersonalizowana opcja, można wprowadzać własne zmiany do umowy, w przeciwieństwie do tworzenia umowy prostej spółki akcyjnej w S24. Aczkolwiek jest to także droższa opcja niż skorzystanie z portalu.

Sytuacja wygląda podobnie przy rejestracji spółki. Tutaj także mamy możliwość wyboru pomiędzy tradycyjnym założeniem a skorzystaniem z portalu S24. W tym wypadku, zdecydowanie bardziej korzystne jest skorzystanie z drugiego rozwiązania.

Aby spółka była prawidłowo zarejestrowana należy złożyć wniosek rejestracyjny z podpisami wszystkich członków zarządu lub rady dyrektorów (jeżeli takowa jest powołana).

założenie prostej spółki akcyjnej 2021

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!