PSA zakładanie

PSA, czyli prosta spółka akcyjna jest nową formą prawną przedsiębiorstwa wprowadzona w lipcu 2021 roku. Głośno mówi się o tym, że to idealna kontrukcja formy prawnej dla startupów. Istotnie należy jednak zaznaczyć, że może zostać założona w każdym dopuszczalnym prawnie celu.

Na czym polega PSA zakładanie oraz prowadzenie?

Prosta spółka akcyjna może zostać załozona przez Internet – wszystkie formalności można dopełnić w ciągu jednego dnia. To ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy mogą w krótkim czasie rozpocząć prowadzenie firmy.

Cechy charakterystyczne prostej spółki akcyjnej:

  • minimalny kapitał akcyjny w wysokości 1 zł
  • elektroniczne podejmowanie uchwał
  • elastyczne kształtowanie organów spółki
  • możliwość rejestracji online

uproszczone procedury likwidacji/przekształcenia podmiotu

Istotnie należy również wspomnieć o obowiązku prowadzenia pełnej księgowości. Wielu przedsiębiorców nie chce prowadzić księgowości w tej dokładnej oraz szczegółowej formie. Pragniemy zaznaczyć, że nawiązując współpracę z naszym biurem rachunkowym otrzymują Państwo kompleksową pomoc w zakresie pełnej księgowości oraz doradztwo, ponosząc przy tym minimalne koszty.

Zaufało nam już wielu właścicieli prostych spółek akcyjnych decydując się na współpracę z naszym biurem po przeprowadzeniu przez nas procedury rejestracji PSA.