Rejestracja firmy przez Ukraińca

Niepewna i ciężka sytuacja polityczna i gospodarcza w Ukrainie pchnęła sporą część jej obywateli do wyjazdu z kraju. Ukraińcy mieszkający w Polsce coraz częściej decydują się na otworzenie własnego biznesu w naszej ojczyźnie. Rejestracja firmy przez Ukraińca w Polsce jest możliwa.

Polecaną formą prowadzenia firmy jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, prosta spółka akcyjną lub jednoosobowa działalność gospodarcza. Mimo, że proces rejestracyjny firmy został uproszczony i można go przeprowadzić zdalnie to niestety nadal sprawia wiele problemów obcokrajowcom. Język polski, który jest językiem urzędowym w naszym kraju nie należy do najłatwiejszych. Podczas rejestracji spółki w S24 konieczne jest dokonywanie wyboru czy wyrażenie decyzji bądź złożenie oświadczeni, a to wszystko opiera się na branżowych sformowaniach, które są nieco skomplikowane i staja się mało zrozumiałe dla obcokrajowców.

Obcokrajowiec pragnący założyć Prosta Spółkę Akcyjną musi posługiwać się numerem PESEL – powinien zatem wcześniej wnioskować do urzędu o nadanie tego numeru.

Nasze biuro wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów oferuje kompleksową pomoc w przeprowadzaniu procesu rejestracja firmy przez Ukraińca. Bariera językowa nie stanowi dla nas żadnego problemu. Wszystkich Państwa zainteresowanych rejestracją spółki zapraszamy do kontaktu. Oferujemy również pomoc w wyborze, zakupie i aktywacji kwalifikowanego podpisu elektronicznego, który jest niezbędny do założenia firmy w Polsce. E-podpis będzie przydatny w zdalnym prowadzeniu spraw jednostki.