Rejestracja PRS i opracowanie umowy spółki

Od lipca 2021 roku funkcjonuje nowy system Krajowego Rejestru Sądowego – eKRS. Zgodnie z przedstawionymi informacjami obecnie wniosek o rejestrację spółki z o.o. można złożyć wyłącznie elektronicznie.

Jednym ze sposobów internetowej rejestracji spółki jest skorzystanie z Portalu Rejestrów Sądowych. Ten sposób jest korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą opracować indywidualne zapisy umowy spółki.

Z rejestracji w systemie PRS korzystają chętnie przedsiębiorcy, którzy planują prowadzić działalność w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, chcąc jednocześnie ograniczyć skutki wprowadzanych zmian w ramach Nowego Ładu. W jaki sposób? Ostatnio coraz głośniej mówi się o art. 176 KSH, który mówi o tym, że zobowiązując wspólnika do powtarzających się świadczeń niepieniężnych oraz wypłacając z tego tytułu wynagrodzenie – nie ma obowiązku opłacania składki zdrowotnej nakładanej przepisami Nowego Ładu.

Obowiązkowa jest w tym przypadku rejestracja PRS i opracowanie umowy spółki uprawniającej do skorzystania z tego rozwiązania.

Nasze biuro oferuje w tym zakresie:

– opracowanie indywidualnej umowy przez Prawnika

– pomoc w przygotowaniu dokumentów do podpisania umowy spółki u Notariusza

– pomoc w założeniu konta w systemie PRS

– po zawarciu umowy spółki  opracowanie dokumentów i wniosku rejestracyjnego do Sądu

– pomoc w podpisaniu i wysłaniu do Sądu wniosku w systemie elektronicznym

– monitorowanie procesu rejestracji aż do uzyskania KRS, NIP, REGON

– przekazanie klientowi KRS, REGON i NIP

– przygotowanie dokumentów do Urzędu Skarbowego

Zainteresowanych współpracą w zakresie rejestracji spółki w PRS w celu ominięcia składek nakładanych przepisami Nowego Ładu – zapraszamy do kontaktu.