W obecnym czasie samozatrudnienie ma wiele pozytywnych aspektów, dlatego coraz więcej osób decyduje się na porzucenie pracy na etapie, na rzecz założenia własnego przedsiębiorstwa. Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji jaką formę prawną chcemy założyć. W Polsce jest kilka możliwości:
- spółki (kapitałowe i osobowe),
- jednoosobowa działalność gospodarcza,
- stowarzyszenie,
- spółdzielnia,
- fundacja.
Najczęściej wybierana jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Są to bardzo małe firmy, działające przeważnie jedynie na rynku lokalnym. Mierząc szerzej, przedsiębiorca decyduje się na założenie spółki. W Polsce najchętniej otwierają się spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Posiadają wiele licznych zalet, jak np. ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki. Oznacza to, że nie mają obowiązku spłacać swoim prywatnym majątkiem jej zadłużeń. Odpowiadają oni jedynie co do wielkości wniesionego wkładu zakładowego. Rejestracja spółek 2015 może odbywać się na dwa różne sposoby:
- rejestracja drogą elektroniczną w systemie S24,
- rejestracja tradycyjna.
Oba sposoby utworzą spółkę, która działa na takich samych zasadach. Różnią się jedynie formą ich założenia. Sposób online jest szybszy i o wiele prostszy. Na spółkę czeka się ok. 7 dni. Po tym czasie można (przeważnie) rozpocząć własną działalność. Tradycyjny system jest bardziej czasochłonny. Wszystko może trwać nawet do miesiąca czasu. Różnica jest także we wniesieniu wkładu zakładowego. W sposobie tradycyjnym może on mieć postać przedmiotu materialnego (samochód, nieruchomość itp.), natomiast drogą elektroniczną to może być jedynie gotówka.
Rejestracja spółek 2015 może być prosta z naszymi specjalistami. Skontaktuj się z naszą firmą.