Rejestracja spółek przez cudzoziemców

Jeszcze do niedawna rejestracja spółek przez cudzoziemców w Polsce mogła przebiegać szybko i sprawnie tak, jak w przypadku, kiedy spółki zakładane są przez Polaków. Mieli oni bowiem możliwość korzystania z systemu S24, który umożliwia zakładanie spółek przez Internet. Oznaczało to, że spółkę mogą założyć jeszcze zanim przyjadą do Polski.

Z racji na pojawiające się komplikacje i nadużywanie tej możliwości, zostaly wprowadzone zmiany, które utrudniły ów proces. Obecnie aby założyć spółkę w Polsce, cudzoziemcy muszą posiadać podpis certyfikowany, bądź profil ePUAP, a to z kolei wiążę się z koniecznością posiadania numeru PESEL. Omijając konieczność posiadania wspomnianego już numeru PESEL, pojawia się zakładanie spółki w sposób tradycyjny, a co za tym idzie – zmierzenie się z licznymi zawiłymi oraz skomplikowanymi przepisami prawa polskiego.

Wówczas najlepszym rozwiązaniem okazuje się nawiązanie współpracy z firmą taką, jak nasza. Nasi eksperci gwarantują szybkie i sprawne przejście przez wszelkie procedury prawne oraz załatwienie wszystkich niezbędnych wniosków i formularzy.

Jeśli jesteś obcokrajowcem i chcesz założyć firmę w Polsce, zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem, który nie tylko odpowie na nurtujące Was pytania, ale również dokładnie omówi szczegóły naszej oferty oraz kwestię indywidualnego ustalania pakietu usług zgodnie z oczekiwaniami Klientów.