Rejestracja spółek z o.o. na odległość

Tradycyjny sposób założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiążę się z wieloma komplikacjami oraz niedogodnościami, z którymi zmierzyć musi się przedsiębiorca. Cała procedura opiera się o konieczność uzupełnienia wielu wniosków, formularzy oraz dokumentów, a następnie złożenia ich w odpowiednich urzędach.

Konieczność zmierzenia się z owymi formalnościami, wydłuża cały proces rejestracji nawet o kilka tygodni. Z kolei rejestracja spółek z o.o. na odległość jest opcją bardzo wygodną, ponieważ czas rejestracji skraca do zaledwie jednej doby. Opcja ta jest udostępniona na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Wówczas przedsiębiorca musi uzupełnić odpowiedni formularz danymi, a w następnej kolejności złożyć swój podpis kwalifikowany, bądź ten potwierdzony profilem zaufanym ePUAP.

W następnej kolejności program samodzielnie generuje wymagane wniosku i rozsyła je do urzędów, w których powinny się one znaleźć.

Opcja zdalnej rejestracji pozwala założyć spółkę z o.o. bez konieczności umawiania się na spotkanie u notariusza, ponieważ umowa jest sporządzana zgodnie z odgórnie narzuconym wzorem. Nie ma jednak możliwości kształtowania umowy na własny sposób ani dodawania od siebie konkretnych danych i zapisów. Taką możliwość daje jedynie sporządzanie umowy u notariusza.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z naszym biurem – zachęcam do kontaktu!