Rejestracja spółek z o.o. w Polsce dla cudzoziemca

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością cieszą się sporą popularnością w naszym kraju, są one jedną z najchętniej wybieranych form prawnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Spółki z o.o. najczęściej zakładane są do prowadzenia dużych firm.

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zakładane są nie tylko przez polskich przedsiębiorców, ale także przez obcokrajowców. Rejestracja spółek z o.o. w Polsce dla cudzoziemca może odbyć się w sposób tradycyjny w urzędzie lub uproszczony przez Internet. Znacznie korzystniejsza dla osób chcących założyć działalność w tej formie jest rejestracja spółki online. Warto jednak wiedzieć, że rejestrując firmę w tej formie przez Internet osoby, które nie posiadają numeru PESEL zobowiązane są do korzystania z kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Rejestracja spółki z o.o. online odbywa się na specjalnej platformie, udostępnionej na początku 2012 roku. Założenie spółki odbywa się bez udziału notariusza, gdyż wszystkie dokumenty generowane są automatycznie w systemie po wprowadzeniu przez użytkownika danych.

Dla osób spoza Polski dobrym rozwiązaniem na rozpoczęcie prowadzenia firmy w naszym kraju oprócz rejestracji spółki w sposób uproszczony jest również zakup gotowego podmiotu. Zakup spółki trwa maksymalnie kilka dni, dzięki czemu w bardzo szybkim czasie można cieszyć się z własnej firmy oraz unika się zbędnych formalności. Nasza firma oferuje zarówno pomoc w rejestracji spółki z o.o. jak i sprzedaż gotowych do podjęcia działalności spółek.