Rejestracja spółek z o.o. w VAT 2017

Decydując się na rejestrację spółki jako podatnika VAT aktualnie muszą liczyć się Państwo z wieloma utrudnieniami. Od 1 stycznia 2017 roku w życie wszedł szereg zmian, mających na celu uszczelnienie polskiego prawa podatkowego. Dotychczasowe przepisy dawały możliwość do łatwego ich naruszania oraz obchodzenia. Liczne przestępstwa z zakresu wyłudzania VAT, zmusiły rząd do wprowadzeniu modyfikacji, gdyż corocznie budżet państwa był uszczuplany o miliony złotych.

Najpopularniejsze i jednocześnie najbardziej poważne przestępstwo z zakresu podatków stanowią karuzele podatkowe. Są to powiązane ze sobą przedsiębiorstwa, zarejestrowane w VAT. Podmioty te wykonują między sobą szereg na pozór legalnych transakcji, od których następnie odliczają podatek VAT. Fikcyjny charakter operacji sprawia jednak, że należność ta jednak nigdy nie trafiła do budżetu, tym samym jest on najzwyczajniej okradany.

Aby w jak największym stopniu ograniczyć rejestrację tego typu firm, rząd wprowadził szereg wymogów, które musi spełnić kandydat, aby uzyskać wpis do rejestru. Niestety z tego powodu z odmową rejestracji do VAT muszą liczyć się także przedsiębiorcy o czystych intencjach.

Ponadto na podmioty, u których wystąpi możliwość powstania zaległości podatkowych nałożona została kaucja rejestracyjna, która w zależności od charakterystyki danego podmiotu wynosić może od 20 000 zł nawet do kwoty dziesięciokrotnie wyższej.

Bez wyjątku, rejestracja spółek z o.o. w VAT 2017 niestety również została znacznie utrudniona. W celu zwiększenia swoich szans na pozyskanie tego wpisu zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Oferujemy profesjonalne usługi rejestracyjne dla spółek.