Rejestracja spółki instrukcja

Planujesz zarejestrować swoją działalność, ale nie wiesz jak wygląda rejestracja spółki instrukcja? Zastanawiasz się czy podołasz w ogarnięciu całej procedury rejestracyjnej? W związku z tym, że z owym problemem zgłasza się do nas sporo osób, pragniemy owe kwestie omówić w dzisiejszym artykule.

Procedurę rejestracji spółki możemy podzielić na kilka etapów, a mianowicie:

1. Dokonanie wyboru odpowiedniej formy działalności

Decyzja ta powinna być poparta wieloma czynnikami, do których zaliczyć możemy wysokość planowanego kapitału założycielskiego, rozmiar planowo prowadzonej działalności, sposób opodatkowania, jak również prowadzenia księgowości.

2. Przygotowanie umowy danej spółki

W zależności od wyboru formy spółki oraz rodzaju kapitału zakładowego należy zmierzyć się z różnymi wymaganiami. Przy najprostszych formach zakładanej działalności, umowa może mieć formę nawet ustną, aczkolwiek nie zaleca się owego rozwiązania, gdyż w razie różnego rodzaju konfliktów, pojawia się kłopot z określeniem przyjętych na początku zasad. Spółki kapitałowe odgórnie nakładają obowiązek sporządzenia umowy spółki w formie aktu notarialnego, ponieważ dobór zapisów w umowie ma olbrzymi wpływ na zarządzanie firmą, a także na proces rejestracji.

3. Zgłoszenie założenia spółki w urzędach

Każda zakładana spółka musi zostać zgłoszona w kilku urzędach. Poza uzyskaniem wpisu do ewidencji działalności/KRS, konieczne jest również zgłoszenie spółki do ZUS-u, Urzędu Skarbowego, a także założenie rachunku bankowego.

Ten wpis może Cię zainteresować – Jednoosobowa spółka

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie przeprowadzić proces rejestracji spółki, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, która z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Dajemy gwarancję pełnego profesjonalizmu oraz całkowitego bezpieczeństwa.
proces założenia spółki