Rejestracja spółki komandytowej

Wybranie formy na prowadzenie działalności, jaką jest spółka komandytowa to dobry pierwszy krok. Kolejnym krokiem powinna być realizacja zamierzenia, czyli – rejestracja spółki komandytowej. Jest ona nieco trudniejsza, niż w przypadku innych spółek, ale jednak można przez nią przebrnąć.

Struktura, jaką posiada spółka komandytowa, przynosi właścicielowi dodatkowe korzyści, dlatego też cieszy się ona taka popularnością wśród przedsiębiorców. Jedną z zalet spółki jest podział odpowiedzialności wspólników. W spółce komandytowej spotykamy dwa rodzaje wspólników: komplementariuszy i komandytariuszy. Komplementariusze są osobami, które za zobowiązania spółki odpowiadają całym swoim majątkiem, natomiast odpowiedzialność komandytariuszy jest ograniczona, do wielkości wniesionych przez nich wkładów.

Zakładanie spółki komandytowej powinno rozpocząć się sporządzeniem umowy zawartej w formie aktu notarialnego. Rejestracja spółki komandytowej odbywa się poprzez wpis do rejestru przedsiębiorców, czyli do Krajowego Rejestru Sądowego. Można jej dokonać w ramach tzw. „ jednego okienka” lub drogą elektroniczną.

W tym celu należy złożyć odpowiednie dokumenty: podstawowy wniosek KRS-W1 oraz KRS-WC ( dotyczy określenia wspólników), KRS-WK ( wskazuje wspólników reprezentujących spółkę), KRS-WM (określa kod PKD). Do Krajowego Rejestru Sądowego oprócz wyżej wymienionych wniosków konieczne jest załączenie umowy spółki (wypis aktu notarialnego), wykaz wspólników z podaniem ich adresów, wzory podpisów osób powołanych do reprezentacji spółki na zewnątrz, oraz dowód wpłaty opłaty sądowej i opłaty poniesionej za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Zachęcamy osoby, które chcą założyć spółkę komandytową do skorzystania z naszej oferty handlowej. Oferujemy usługę, jaką jest rejestracja spółki komandytowej. Zgromadzimy, wypełnimy i złożymy wszystkie niezbędne dokumenty za Ciebie. Nasz doświadczony zespół dokona wszelkich niezbędnych czynności bardzo szybko i sprawnie, byś mógł jak najszybciej zacząć sprowadzić swoją spółkę komandytową.

Skontaktuj się z nami, a konsultant odpowie na wszystkie Twoje pytania.