Rejestracja spółki w S24

Rejestracja spółki w S24 możliwa jest od 2012 roku, kiedy to weszły w życie przepisy dotyczące zakładania spółek za pośrednictwem Internetu. Jest to znacznie uproszczony sposób zawiązania spółki, który nie wymaga udziału notariusza.

Popularność zdalnej rejestracji spółki rośnie z każdym dniem. Przedsiębiorcy chcą szybko zakładać spółkę, aby móc w krótkim czasie wprowadzić usługi na rynek. Decydując się na rejestrację online przedsiębiorca może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Oszczędność czasu wynika z tego, że wszystkie dokumenty są generowane i przesyłane automatycznie do właściwych urzędów. Osoba zakładająca spółkę nie musi czekać na decyzje urzędów. Ten sposób rejestracji spółki optymalizuje koszty związane z wizytą u notariusza.

Warto wiedzieć, że w celu uproszczenia rejestracji spółki z o.o. do rejestracji spółki trybie S24 nie jest wymagane zawarcie umowy spółki w formie aktu notarialnego. Wspólnicy jednak zobowiązani są do wykorzystania dostępnego na stronie wzorca umowy spółki, której zapisy mogą zostać zmienione po rejestracji spółki. Rejestracja spółki w S24 nie wymaga pokrycia całego kapitału zakładowego przed założeniem spółki.

Jeżeli są Państwo zainteresowani rejestracją spółki w sposób zdalny to zachęcamy do dopełnienia tych formalności w najbliższych dniach. Planowana jest zmiana przepisów, która może znacznie utrudnić założenie firmy. Zapraszamy do kontaktu – przeprowadzimy całą procedurę założenia spółki.