Rejestracja spółki w VAT w 2017

Rejestracja spółki w VAT w 2017 roku została znacząco utrudniona, a przedsiębiorca pragnący zostać podatnikiem VAT musi liczyć się z odmową ze strony urzędów.
Problemy z rejestracją VAT zostały spowodowane zaostrzeniem przepisów związanych z procedurą pozyskania VAT. Wszystko przez liczne wyłudzenia podatkowe, jakie do tego czasu miały miejsce. Aktualne zaostrzenia mają przyczynić się do bardziej owocnego weryfikowania podmiotów trafiających do rejestru podatników.

Wprowadzona została kaucja, która stanowi warunek dokonania rejestracji. Rozwiązanie to stosowane jest w przypadku podmiotów, u których istnieje szansa wystąpienia zwłoki w regulacji podatku. Wysokość kaucji uzależniona będzie od związku podatnika z podmiotami, zajmującymi się generacją zaległości podatkowych lub wykreślonych z rejestru podatników VAT. Jej wymiar może wahać od 20 000 złotych aż do nawet 200 000 złotych. Ta kuriozalna stawka ma znacząco odstraszyć potencjalnych przestępców, trudniących się w wyłudzaniu VAT, działających na podstawie tak zwanych karuzeli podatkowych.

Dodatkowo nowe przepisy zapowiadają sankcję, która odpowiada 30% kwoty zaniżenia zobowiązania podatkowego bądź też 30% kwoty zawyżonego zwrotu.
Wprowadzone zostało również zwolnienie od podatku dla usług pomocniczych dla usług finansowych i ubezpieczeniowych.

W celu rejestracji spółki w VAT zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Szeroka wiedza naszych ekspertów znacznie usprawni proces ewidencji, a także pomoże przekonać urząd do prawdziwości Państwa Intencji.