Rejestracja spółki w wirtualnym biurze

Przedsiębiorcy, którzy mogą pozwolić sobie na zdalną pracę, często decydują się na skorzystanie z usług wirtualnego biura. Dzięki temu ich firma posiada adres (często w prestiżowej, dobrze kojarzącej się dzielnicy), a oni sami nie muszą martwić się szukaniem przestrzeni biurowej dla swojej firmy.

Często, słysząc o takim rozwiązaniu po raz pierwszy, zastanawiamy się przede wszystkim: czy rejestracja spółki w wirtualnym biurze jest legalna?

Odpowiedź jest prosta: tak!

Wirtualne biuro to rozwiązanie całkowicie zgodne z prawem. Takie miejsca oferują przede wszystkim atrakcyjny adres, na który będzie przychodziła nasza firmowa korespondencja. Biuro może też zająć się fachową obsługą naszej poczty – nie tylko powiadomi Klienta o przyjściu listu; często też możliwe jest otrzymywanie skanów pism, które są dostarczane na wirtualny adres.

W ofercie e-biur można często znaleźć możliwość wynajęcia sali konferencyjnej. Jest to korzystne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy z domu, a musimy spotkać się z ważnym kontrahentem.

Rejestracja spółki w wirtualnym biurze może być dobrym pomysłem, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców takich jak copywriterzy, headhunterzy czy osoby prowadzące sklepy internetowe.