Rejestracja spółki z o.o. bez aktu notarialnego

Jedną z najczęściej wybieranych form prawnych do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Prowadzenie firmy w tej formie jest bardzo korzystne dla przedsiębiorcy. Może on uniknąć konieczności płacenia wysokich składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz posiada ograniczoną odpowiedzialność za zobowiązania spółki.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa w oparciu o Kodeks Spółek Handlowych. W nim też zawarte są przepisy dotyczące zakładania działalności w tej formie. Spółką może zostać założona w sposób tradycyjny w urzędzie lub w uproszczony bez udziału notariusza. Rejestracja spółki z o.o. bez aktu notarialnego odbywa się przez Internet na serwisie udostępnionym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Wszystkie dokumenty, które wymagane są do założenia firmy dostępne są w serwisie, dzięki temu nie trzeba korzystać z usług notarialnych. Przedsiębiorcy muszą założyć konto na platformie, wybrać wzór dokumentu oraz wprowadzić wymagane dane. Do podpisania dokumentów konieczne jest posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP.

Rejestracja spółki z o.o. bez aktu notarialnego pozwala znacznie ograniczyć czas i pieniądze. Spółka zostaje założona po upływie maksymalnie 24 godzin od chwili przesłania wniosku do wybranego przez przedsiębiorcę sądu rejonowego.

Oferujemy Państwu kompleksową pomoc podczas rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Osoby zainteresowane naszymi usługami zapraszamy do kontaktu.