Rejestracja spółki z o.o bez notariusza

Rejestracja spółki z o.o. bez notariusza – czy to w ogóle jest możliwe? Pewnie wiele osób zada sobie takie pytanie. Wiadomo przecież, że zakładanie spółki z o.o. wymaga potwierdzenia umowy spółki u notariusza. Na szczęście zasada ta obowiązuje tylko wtedy, gdy rejestruje się spółkę w trybie tradycyjnym. Gdy jednak skorzysta się z możliwości rejestracji spółki z o.o. za pośrednictwem Internetu, rejestracja spółki z o.o. bez notariusza stanie się możliwa.

Dlaczego można zarejestrować spółkę z o.o. bez notariusza?

W systemie rejestracji spółek online nie korzysta się z papierowej wersji dokumentacji, lecz wszystko dokonuje się w wersji elektronicznej. Dotyczy to również umowy spółki. Generuje się ją z gotowego wzorca, udostępnianego przez system. Nie można go zmienić, ani sporządzić umowy według własnego uznania. Z jednej strony utrudnia to założenie spółki, ale nie wymaga się przez to zatwierdzania umowy spółki z o.o. u notariusza.

Wynika z tego, że zakładanie spółki z o.o. bez notariusza jest możliwe, jednak wymaga wyboru innej formy rejestracji oraz przyjęcia wersji umowy, zgodnej z wymaganiami systemu. Ma to swoje wady i zalety, ale jedyne czemu nie można zaprzeczyć to, że rejestracja faktycznie odbywa się bez udziału notariusza.

Rejestracja spółki z o.o. bez notariusza, mniejsze koszty wpisania firmy w rejestr KRS, mniej formalności i szybsza rejestracja, to na pewno to co zawdzięcza się systemowi rejestracji online. Jeżeli Państwo chcielibyście założyć spółkę z o.o., komandytową czy nawet spółkę jawną przez Internet, ale potrzeba jest pomoc specjalisty, zapraszamy do skorzystania z naszych usług rejestracyjnych spółek.