Rejestracja spółki z o.o. przez Internet

Rejestracja spółki z o.o. przez internet to jedna z możliwości założenia on-line działalności gospodarczej. Skorzystać mogą z niej przedsiębiorcy, którzy posiadają elektroniczny podpis. Założenie spółki z o.o. możliwe jest za pomocą portalu jaki udostępniony został przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Zarejestrowani użytkownicy mogą złożyć wniosek za pomocą udostępnionych formularzy, pomijając konieczność sporządzania umowy spółki u notariusza oraz osobistej wizyty w właściwej dla spółki siedziby sądu.

Rejestracja spółki z o.o. przez internet to proces, który przebiega w kilku etapach:

  • zarejestrowanie się wspólników w systemie oraz przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów,
  • wprowadzenie wszystkich wymaganych danych do formularza wygenerowanego przez system,
  • wygenerowanie dokumentów,
  • podpisanie dokumentów przez wspólników spółki,
  • opłacenie wniosku rejestracyjnego,
  • złożenie dokumentów rejestracyjnych spółki.

Każdy z etapów następuje w odpowiedniej kolejności, wspólnicy spółki nie powinni mieć problemów z założeniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że 7 dni od daty dokonania wpisu spółki do rejestru zobowiązani są do pokrycia kapitału zakładowego spółki z o.o., którego minimalna wielkość wynosi 5000 zł oraz złożenia w sądzie wzoru podpisów przez wszystkich wspólników spółki.

Jeśli jednak nie chcą się Państwo podjąć samodzielnej rejestracji spółki zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy przeprowadzą proces rejestracji spółki płynnie i bez najmniejszych komplikacji.