Rejestracja spółki z o.o. w 2017

Nie od dzisiaj wiadomo, iż całościowy proces rejestracji własnej działalności gospodarczej jest ściśle związany z olbrzymią ilością formularzy, wniosków oraz dokumentów, które należy złożyć w odpowiednich urzędach oraz instytucjach.

W praktyce bardzo często zdarza się, iż przedsiębiorcy mając bardzo dobry pomysł na biznes, który ma duże szanse zaistnieć na rynku, przerażają się i rezygnują na samą myśl o formalnościach, z którymi będą musieli zmierzyć się w czasie przeprowadzania procesu rejestracji swojej spółki.

Prawdą jest, iż rejestracja spółki z o.o. w 2017 roku nie będzie łatwiejsza, a wręcz przeciwnie. Wprowadzane zmiany będą miały za zadanie weryfikować podmioty trafiające do rejestru podatników. Dodatkowo wprowadzona zostanie tzw. kaucja rejestracyjna, której uregulowanie będzie podstawowym warunkiem do tego, aby przedsiębiorca został zarejestrowany w rejestrze VAT. Istnieje jednak możliwość, iż naczelnik właściwego co do siedziby spółki Urzędu Skarbowego udzieli odmowy nadania przedsiębiorcy tytułu podatnika VAT.

Zatem, jeśli zależy Ci na założeniu własnej działalności gospodarczej, to koniecznie jeszcze w tym roku podejmij się tego wyzwania, ponieważ rejestracja spółki z o.o. w 2017 roku będzie jeszcze trudniejsza.

Nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie przejść przez cały proces rejestracyjny? Potrzebujesz pomocy i porady w kwestii zakładania swojej firmy w świetle nowych przepisów prawnych? Z naszą pomocą przekonasz się, jakie to proste.
Zapraszamy do kontaktu!