Rejestracja spółki z o.o. w Warszawie

Obecnie jedną z najchętniej wybieranych form do założenia własnej działalności gospodarczej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Forma ta swoją popularność zawdzięcza korzyściom jakie płyną z jej prowadzenia. Wspólnicy spółki z o.o. posiadają ograniczoną odpowiedzialnośc za jej zobowiązania.

Rejestracja spółki z o.o. w Warszawie może odbyć się w sposób tradycyjny lub uproszczony – przez internet. Niejeden przyszły przedsiębiorca decyduje się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością online, gdyż jest to znacznie szybszy sposób. Rejestracja spółki z o.o. przez internet odbywa się na specjalnej platformie teleinformatycznej, która została udostępniona dla przedsiębiorców na początku 2012 roku. Założenie spółki w ten sposób odbywa się bez udziału notariusza, ponieważ wszystkie dokumenty niezbędne do zawiązania spółki generowane są automatycznie po wprowadzeniu przez użytkownika danych. Rejestracja spółki trwa maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do wybranego sądu rejonowego. Dokumenty można podpisać za pomocą profilu zaufanego ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Rejestracja spółki z o.o. w warszawie przez Internet pozwala na znaczne ograniczenie czasu poświęconego na założenie działalności gospodarczej, ale także pieniędzy. Rejestrując spółkę tradycyjnie pokrycie kosztów notarialnych związanych z tworzeniem umowy spółki w formie aktu notarialnego jest nieuniknione. W przypadku założenia spółki online przedsiębiorca nie musi liczyć się z tymi kosztami.