Rejestracja spółki

Szukasz pomysłu na swój biznes? Masz pieniądze, które chcesz zainwestować w realizację swoich ambicji? To, co mogę Ci zaproponować to założenie spółki. Wystarczy, że znajdziesz najlepszy pomysł na własny biznes. Tyle. Jeśli już to będziesz wiedział, to jesteś w połowie drogi do sukcesu. Niby tak niewiele, ale znaczenie ma ogromne. Oczywistością jest, że pomysł oklepany i banalny nigdy nie przebije pomysłu unikatowego i oryginalnego, który właśnie Ty będziesz miał, bo właśnie do tego dążymy.

No więc startujemy. Jeśli będziesz miał pomysł, to formalnością będzie wybór odpowiedniej formy działalności, jaką będzie Twój biznes. Tyle, jeśli chodzi o formalności, bo znowu zaczynają się schodki. Nawet dosyć spore. Na tym etapie Twoim priorytetem jest rejestracja spółki, czyli dążenie do tego, aby Twoja spółka mogła funkcjonować bez żadnych przeciwwskazań. Bieganie po urzędach i innych instytucjach, podpisywanie, załatwianie, uzupełnianie to tylko kilka z czynności, które teraz Cię czekają… Fakt, brzmi strasznie, ale nie wolno Ci teraz zawrócić i się poddać. Do mety jeszcze długa droga, ale mogę Ci już teraz zagwarantować to, że nagroda będzie Cię satysfakcjonowała. Chociażby sam fakt, że Ty sam tego dokonałeś. Ja mogę tylko naprowadzić Cię na właściwy tor i pilnować, żebyś nie zawrócił. Zwycięstwo będzie tylko i wyłącznie należało do Ciebie. Twoja firma to Twój zysk i Twój sukces.

Wypełnianie papierów przestraszy każdego, nawet najwytrwalszego zawodnika. Chwila zawahania jest dozwolona, ale tylko chwila i zaraz znowu wracamy do swoich zadań. Nie ma użalania się nad losem i narzekania na Polskę, że tyle papierów to tylko tutaj, że wszystko po to, aby „podciąć skrzydła” ludziom, którzy chcą się realizować w czymś, co ich interesuje. Nic z tych rzeczy… Nie ważne czy jesteś w Polsce, czy zagranicą. Papiery wypełnia się wszędzie. Poza tym zwróć uwagę na to, że im więcej się napracujesz i nabiegasz, tym większa będzie Twoja satysfakcja.

Może w skrócie Ci przybliżę to, co będziesz musiał zrobić. Na samym początku pomysł – to już wiesz. Następnie wybrać się musisz do Urzędu Miasta, aby zarejestrować się jako przedsiębiorca, po czym musisz iść do Urzędu Statystycznego, by uzyskać numer REGON. Później zgłosić musisz siebie i Twoich pracowników do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i powiadomić Państwową Inspekcje Pracy o prowadzeniu działalności. Na koniec, już na spokojnie, musisz założyć firmowy rachunek bankowy oraz wyrobić pieczątkę. Tyle. Krótko napisane, ale przyznam szczerze, że załatwiania sporo.

Nie ma się co zastanawiać nad tym, czy jednak warto, bo warto! Gwarantuje Ci to. Może teraz to nie wygląda kolorowo, ale do czasu… Jeszcze przyjdzie moment, kiedy rano, przed wyjściem do pracy w swojej firmie, staniesz przed lustrem i powiesz „Tak. Dałem radę !”. Mocno trzymam kciuki, a Ty zacznij działać !